Tuesday, March 3, 2009

Gëzuar 7 Marsin

Filmi: Një vonesë e vogël

Regjia: Xhanfize Keko (1982)

Skenari: Bashkim Hoxha, Xh. Keko
Producent: Kinostudio Shqipëria e Re
Muzika: Aleksandër Lalo

Heronjtë e filmit janë një grup fëmijësh: Besiana, Dorina, Ermali, Kliti, të cilët në 7 Mars, festën e mësuesit, nisen për në shtëpinë e mësueses së tyre. Filmi është plot me situata të këndshme gjatë rrugës për në shtëpinë e mësueses.

4 comments:

Arta said...

Dje per here te pare pas kaq vitesh, u ula bashke me 4-vjecaren time dhe pame bashke filmin "Nje vonese e vogel".

Jua sugjeroj shume. Ne u argetuam shume. Dhe vajza ime u kenaq shume qe ishte nje film vetem me femije.

Nje pyetje. Mos eshte njera nga ato vajzat, ajo qe luan Olen tek " Taulanti Kerkon nje Moter"? Te dy filmat jane nga Xhanfize Keko.

Argetim te kendshem,
Arta

Rovena said...

Faleminderit...
U mallengjeva shume...
Urimet me te sinqerta per punen tende.

Arta said...

Faleminderit Rovena,

rina said...

flm shum arta qe e ke vendosur kete filem .te falenderoj nga zemra