Tuesday, August 18, 2009

Gjë e gjëza (Libri)


Mendje s'ka, por të mëson,
Gojë s'ka, por me ty flet,
Ti përditë me të jeton,
Mik të ngushtë e ke për jetë.

(Libri)9 comments:

Anonymous said...

Te lumte per punen qe ke bere me kete blog.
http://www.You4Dating.com

Anonymous said...

blog shumë fantastik. si mund tju kontaktoj privatisht.
e-maili imë është: teefta@hotmail.com
sh flm teefta

Arta said...

Shume faleminderit,

Teefta,
Te kam derguar e-mail.

Arta

Anonymous said...

DHELPRA E URITUR

Vjen nga pylli e uritur
te shijoje nje zocke te mitur.
Ec e ec ec e ec
dhe nuhat nje kastravec
ec e ec ec e ec
pershendet nje karkalec
ec e ec ec e ec
qete -qete si buburrec
ec e ec ec e ec
futet brenda ne kotec...
Me kaposhin dylufton
"kikiriki" e frikeson,
ndaj vrapon,vrapon,vrapon...


Pershendetje
Perandoria7

Arta said...

Qenka shume e kendshme perandoria :)

Do ta ve se shpejti.
Faleminderit.

Anonymous said...

blog shum i mir bravoo...~!

Aurora said...

gjegjeze

Ka 7 vrima rreth e qark...
kush e gjen e ka merak...

Fundjeven tjeter ua tregoj....

Arta kjo eshte per ty shpresoj qe ta vesh...

Unknown said...

ghggh

Unknown said...

ti ate meson?