Sunday, December 9, 2007

Ylli


Ylli i vogël lart në qiell,
Digjet porsi zjarr në pyll,
Sipër dheut lart qëndron,
Xixa-xixa xixëllon.

2 comments:

Albanian Blogger said...

Pershendetje Arta,
te kerkoj ndjese qe po te shkruaj nepermjet komenteve, por nuk po gjeja nje adrese tuajen.

Nejse, ne rradhe te pare me lejoni t'ju pergezoj per kete nisme tuajen nepermjet kesaj faqe kaq te lezetshme. Une nuk jam ende prind, por jam i bindur qe eshte me mjaft vlere per kedo qe e perdor.

Arsyeja tjeter qe po ju kontaktoj eshte thjesht per t'ju vene ne dijeni te faqes tone http://www.shtepiaelibrit.com

Kjo faqe buron ne rradhe te pare nga pasioni im dhe i ortakut tim per librat, dhe librin shqip ne vecanti. Per mos ta zgjatur me tej, desha thjesht t'ja u prezantoja. Jeni mese e mirepritur ta vizitoni dhe do na ndihmonte edhe neve nese do e shikonit me vlere qe ta permendnit ate ne postimet tuaja ose te vendosnit nje link per te faqja jone. Kuptohet pa asnje detyrim, por vetem nese ju mendoni se do t'u vlente edhe vizitoreve tuaj.

Me respekt,
Elvis Plaku & Gjergj Erebara
Administratore
ShtepiaeLibrit.com

Arta said...

Te dashur Elvis dhe Gjergji,

Faleminderit per viziten, ju mirepres, perseri!