Saturday, December 8, 2007

Gjëegjëza


Kur i lidh,
ikin,
kur i zgjidh,
rrinë.Një patë qafëgjatë,
duke ikur bën shamatë.

135 comments:

Anonymous said...

Cim, ciminoi
uf, q' më pickoi

Anonymous said...

Rrumbullak Strumbullak, kur e prek te ben me gjak! Kush eshte?! :D
Pergezime per blogun!

Unknown said...

Zu-zu-zu, zu-zu-zu,
Shkon atje e shkon këtu,
Punon ditë e punon natë,
Na jep dyllë e na jep mjaltë.
(bleta)

Anonymous said...

është idenike
Plotësisht si ti,
Por emrin e ka :
(FOTOGRAFI)

Anonymous said...

Tringa
Kur zihet është i ëmbël
Me ngjyrë si floriri,
Herë e quajmë dylek,
E herë :(Mistër)

Arta said...

te dashur miq,

faleminderit per gjezat,
do ti ve ne faqen kryesore...

Anonymous said...

fara e bardh,
ara e zezë?
(libri)

Anonymous said...

Nje Arap i Zi mishin e gjakun e ka flori.

Anonymous said...

Jane gjashte kembe kater ecin kurse dy pushojne
kush mund te jete

Anonymous said...

rrumbullak rrumbullak 300 kokrra i ka ne bark.......

Unknown said...

ha bresher,
na jep bore.

Anonymous said...

krejt e imet si sheqer pervelon si prush ne ver (rera)

Anonymous said...

shytet e mytet e del e rrezitet (kova e pusit)

Anonymous said...

50 nuse me buz te kuqe(kokrrat e qibritit)

Anonymous said...

e hap si kepurdh e mbyll si qiri del vetem kur bie shi````````

Anonymous said...

baba stap nona rrumullak femija zezak hahaha kush mundet me ja qellllu 5 e ka

Anonymous said...

osht kon ni lis me deg dihet jon kon 10 pellumba gjatari i ka vra 2 pellumba sa pellumba kan mbete ne lis me deg dihet hahahahaha

Anonymous said...

jane 4 motra rrin ni kuti

Anonymous said...

osht e lagt e del e terun

Anonymous said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Anonymous said...

hin e lakt del e tert ("BUKA")

Anonymous said...

Hin tu kesh del tu qajt A e dini se kush osht?

anxhela said...

eshte kova
apo jo
ishte shume e lehte

klea said...

RRUMBULLAK STRIMBULLAK,
KUR E PREK TE BEN ME GJAK.

Anonymous said...

nje qen i zi ne maj te nje shtepie
edina qenaj (tymi i oxhakut)

Anonymous said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Marigona said...

'' Me vete e ke por me sy nuk e sheh''

( Emri )

Anonymous said...

'Me vete e ke por me sy nuk e sheh'

( Emri )

Anonymous said...

jam i madh sa nje shtepi kush e gjen

Anonymous said...

Hija ne ujë slaget

(Dielli)

Anonymous said...

Kater motra venë e vinë , njera tjetren se mberrine

(Rrotat e qerres

Anonymous said...

NJE BABA KA 12 DJEM SECILI DJALË KA 30 BIJA ME NJEREN FAQE TE BARDHË E TJETREN TE ZEZE

(VITI,MUAJI,DITA,NATA)

Anonymous said...

E hedh në gur, s'vritet e hedh ne ujë,mbytet.
ARTEL

Anonymous said...

Eshte nje sen i zi i cili e ruan nje shtepi? A e din se kush eshte ai?

Anonymous said...

Eshte nje sen i zi i cili e ruan nje shtepi?

Donart said...

Shytet, Mytet, Del e rrezitet

Anonymous said...

Shytet Mytet Del E Rrezitet

[Kofja] #GjeagjezEVjeter

Anonymous said...

e gjith boten e shikojn
Por njeri tjetrin se shikojn

[Syri]

Anonymous said...

i pata 2 pata + 2 pata qe i pata sa pata i pata (2 pata)

Unknown said...

shtama mas dere

Anonymous said...

pet pet është pite sësht bisht ka min sa a
e dini ju se kuah është ëëëë

Anonymous said...

I ke 10 i heq 10 të mbesin 10
(dorezat)

mbaresa said...

nje nuse e veshur me 100 fustane


Anonymous said...

bum ketu e bum ne shkoder me dajre dhe me loder :)

Anonymous said...

bum ketu e bum ne shkoder me dajre dhe me loder :)

Anonymous said...

Eshte nje sen qe t'len n'ven (Alltia)

Anonymous said...

Hap e mbyll ndrit si yll (syri)

Anonymous said...

Mendjr ska por te meson goje ska por me ty flet ti perdite me te jeton mik te ngushte e ke per jete (libri)

Unknown said...

Ka kokrra si orizi
po me ngjyr ari
është gëzimi jetës
në familjën e gjdo fshatari

Anonymous said...

menje ska po te meson goj ska po me ty flet kush eshte?(libri)

Gjezetari said...

Kokemadh e veshllapush
mbi shpine ka samar
I ngarkojne thaset me drith
qe ti shpjere ne pazar.
IRAMOG

Komplimente per blogun e bukur

Anhela said...

Asht ni sen rrunbullal njëqind harrna I ka :Lakra

Lura said...

Është një top i zjarrt dhe i rrumbullakët,e luen boten rreth e qark? Gjejeni kush është.

Lura said...

Jane 3 motra e nje vlla bejn ndryshimin e motit sa ska.

Lura said...

Është i shpejt këmbë lehtë frik në zemër ka për jetë

Anonymous said...

A e dini këtë gjëegjezë

është një shtëpi
me njerëz të zi.

Unknown said...
This comment has been removed by the author.
Agon said...
This comment has been removed by the author.
Agon said...

Pata 2 pata plus ato pata xhi i pata sa pata pata

Agon said...
This comment has been removed by the author.
Agon said...
This comment has been removed by the author.
Agon said...

Kudo qe vete shtepine ka me vete
(Breshka)

Unknown said...

dy shigjeta pendezeza nga i lëshon atje vënë

Unknown said...

Dredheza

Unknown said...

Dredheza

Unknown said...

Nje pusull e dashur
e palosur me dysh
adresa:nje lule
kush esht?

Unknown said...
This comment has been removed by the author.
Alena said...

Here ngadale
Here me turr
hyjn ne det
e s'dajin kurr

(lumejnt)

Anonymous said...

Esht nje send i rrumbullaket nuk ka dyer e as dritare.
( Veza )

Unknown said...

Esht nje sen qe kreit boten e vesh dhe veten e le desh

Anonymous said...

Shtepia

gazmori said...
This comment has been removed by the author.
gazmori said...
This comment has been removed by the author.
gazmori said...

eshte nje arke pa dry pa vler ajo ruan gjera me vler _libri_

Unknown said...

Nje i holle i gjate, qe del neper nate,
me feste me flori, i dalin lot nga syte.
(QIRIU0

Unknown said...

Eshte nje send me 2 sende tek ai send hyn ni send ??----(Shtekeri)

Hahahha said...

e holl e gjat kur t hin t hallakat
Unknown said...
This comment has been removed by the author.
Anonymous said...

Është një plak me shkop në bark

Anonymous said...

Asnja

Anonymous said...

Ta them edhe une nje gjeegjeze?
Gjejeni.
Eshte ne forme banane i mbuluar me qime dhe ka dy topa ne fund.
Shoqja e tij me e mire mund te jete bytha e nje femre.
E gjetet se cfare eshte?

Anonymous said...

Mos eshte gje kari im?

Anonymous said...

Po te lumte e gjete.

Unknown said...

Ara e bardh , fara e zeze

Unknown said...

Leku

Unknown said...

Leku

Xheni said...

Jane 4 Motra shkojne e vijne njeri tjetrin se arrijne

Unknown said...

Spo syrin qel lart mu ne qiell la mbath me te katrat e merzitur nata

Unknown said...

Rrotat e makines

Unknown said...

Rrufeja

Cima said...
This comment has been removed by the author.
Cima said...

E madh sa shpija e Vogel sa lojthia e ëmble si shiqeri I idhte si pelimi (arra)

Cima said...

Një bretresh me 300 ushtar punojn gjdo dite e Pune e tyre ne e hajm (bleta—>mijalta)

Cima said...

3 motra me nje vlla (stinet e vitet)

Cima said...
This comment has been removed by the author.
Cima said...

E shtrir mbi ujë çdo gjë shkel në të (ura)

Unknown said...

Gruri

Unknown said...

3 motra nje vella(stinet e vitit)

Unknown said...

11 me 11 luajne 90 minuta me nderprerje

Unknown said...

Iriqi ose manaferra

Unknown said...

Hunda

Unknown said...

IRIQI

Unknown said...

Manaferra

Unknown said...

futbolli

Unknown said...

Jo nuk e dim ma tregoni pak

Unknown said...

8

Unknown said...

cim ciminoi uf q më pickoi

Unknown said...

Lisi me dymbëdhjetë degë
SA te buta,aq të egra,
Çdo degë Katër fole,
Çdo fole me shtat ve e gjeni dot ?

Unknown said...

10 sepse jan kan 10 pllumba 2 i ka mbyt 2 ama kan mbet nlis keshtu esht apo jo

Unknown said...

Nota

Unknown said...

Dielli

Unknown said...

2 pata

Unknown said...

Shalqiri

Unknown said...

Asnjo

Unknown said...

Iriqi

Unknown said...

Iriqi

Unknown said...

lulja e diellit

Anonymous said...

Beni ka 100 torta
Ai hëngri 99 prej tyre
Çfarë ka Beni

Unknown said...

Lumi

Unknown said...

Shega

Unknown said...

Mami femija qe mban per dore dhe bebi qe mban ne bark

Unknown said...

Kungulli

Unknown said...

Lulja e diellit

Unknown said...

Iriqi

Unknown said...

A eshte shalqiri se e kam degjuar njehere edhe me duket se shalqiri ishte

Unknown said...

Iriqi

Anonymous said...

Hop ketu hop atje , atje ben nje ve

Anonymous said...

A e gjeni dot

Unknown said...

Iriqi

Unknown said...

pa
ze
heshtur
numeron
askush
punen
sja
mohon
kush
eshte[aro]

Unknown said...

pa
ze
heshtur
numeron
askush
punen
sja
mohon
kush
eshte[aro]

Unknown said...

Kater nuse me nj fustan

Unknown said...

Manaferra

Unknown said...

Kure e prek te cpon

Unknown said...

Mulliri