Thursday, June 11, 2009

Kush e gjen?


Porsi lëmsh është rrumbullak,
mot e jetë sillet qark,
pa benzinë shkon e vjen,
kur lëviz askush s'e ndjen,
është plakë sa s'tregohet,
por nuk lodhet as ankohet...

(Toka)

Image from: here

6 comments:

Anonymous said...

Pershendetje ARTA!


QUKAPIKU

Qe nga pylli
ne kopshtin zoologjik
fluturoi,fluturoi,
fluturoi nje qukapik

Lisi me larva
i tha:Te kam mik
bej fole,bej fole
ne kopshtin zoologjik

Arta said...

Shume e bukur, faleminderit.
Do ta postoj se shpejti ne faqen kryesore :)

Anonymous said...

hjam e rrumbullaket e shishjme kam nje bertham brenda e kuqe molla

Anonymous said...

pershendetje Alma Avdiu

Nena ime

Sa e mir e e bukur
eshte nana ime
eshte si drita e jetes sime
une e dua sa ajo nuk e di.

Por si djell me rrezon
por si dirt me zbarthon
po si une dhe gjdo femij
nenen shume e do.

Anonymous said...

hhahaha sa kot

Anonymous said...

shuuum e bukur